„Razem możemy więcej, razem możemy wszystko” – podsumowanie akcji „Zbieramy dobre monety”

Agnieszka Sokół, 12 grudnia 2022 r.

„Grosz do grosza, a będzie kokosza” – w przysłowiu tym podkreśla się, że odkładając nawet bardzo drobne kwoty, można uzbierać naprawdę dużą sumę.

W dniach od 12 września do 31 października na terenie szkoły i przedszkola przeprowadzona została akcja „Zbieramy dobre monety” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Ekologiczno-Charytatywnego „Zbieramto w szkole”, do którego przynależy nasza placówka. W szkole zbiórkę zorganizowało Szkolne Koło Misyjne, natomiast w przedszkolu nad przebiegiem akcji czuwała Pani Joanna Murdzek. Do akcji chętnie włączyli się: Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Przedszkolaki wraz z Rodzicami wrzucając do przygotowanych pudełek zgromadzone w domach monety polskie (banknoty również) i monety zagraniczne z całego świata.

Wolontariusze SKM przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod rachunkowych posegregowali i policzyli, a następnie zważyli zebrane monety. Udało nam się łącznie zebrać 25 kg monet, co dało po zliczeniu kwotę 748,34 zł  plus kwota monet zagranicznych, których zebraliśmy 1,1 kg. Wszystkie monety zostały solidnie zapakowane i przekazane kurierem do Organizatora projektu „Zbieramto w szkole” – Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Zysk z ich wymiany i sprzedaży zostanie przekazany Domowi Dziecka w Santa Cruz w Boliwii.

Z uwagi na to, że mottem projektu jest hasło: zbieraj, pomagaj, odbieraj nagrody, wzięliśmy udział w konkursie specjalnym na zbiórkę monet ogłoszonym przez Organizatora, za co placówka otrzymała dyplom-podziękowanie.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, które kierując się słowami Jana Pawła II, patrona szkoły – „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – podzieliły się „grosikiem” i tym samym wsparły szczytny cel charytatywny.

(Galeria dostępna po kliknięciu na zdjęcie)