• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Rok wartości w baśniach

3 października 2017 r.

W ramach programu „Rok wartości w baśniach” Panie z oddziałów przedszkolnych zaangażowały rodziców do czytania wybranych baśni.

W związku z tym, w dniu 3.10.2017 r. jedna z mam przeczytała dzieciakom piękna baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Nowe szaty cesarza „. Opowiada ona o władcy, który nie poświęcał uwagi swoim poddanym i ważnym sprawom swojego cesarstwa, lecz jedynym o co dbał, to swój własny wygląd i coraz to nowsze stroje.

Maluchy słuchały z wielką uwagą i zaciekawieniem, poznały znaczenie słowa próżność oraz skutki nieuczciwego zachowania względem innych osób. Przedszkolaki zrozumiały, iż zawsze warto postępować zgodnie ze swoim sumieniem oraz że nie należy niczego robić wbrew własnej woli.

Uczciwość, dobroć i życzliwość to godne naśladowania cechy.