Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”

J. Murdzek, 20 kwietnia 2021 r.

Palma wielkanocna to z definicji gałązka palmy lub wierzby bądź wiązanka żywych i suszonych roślin przygotowywana przed Wielkanocą na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy, święcona podczas uroczystości Niedzieli Palmowej. Palmę wielkanocną tworzy się z trzciny, wierzby, ziół, kwiatów suszonych i sztucznych. Jest w niej bukszpan, jałowiec i kwiatki – żywe i sztuczne.
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi do naszego przedszkola docierały palmy wielkanocne wykonane na konkurs, było ich ponad 30. Wszystkie piękne, kolorowe a niektóre sięgające niemal do sufitu. Konkurs został rozstrzygnięty lecz z uwagi na czasowe ograniczenie funkcjonowania przedszkola dyplomy i upominki zostały wręczone z opóźnieniem po powrocie dzieci. Wszystkim małym uczestnikom oraz ich rodzicom dziękujemy za piękne prace i gratulujemy wygranym. Z każdej grupy wiekowej zostały przyznane I, II, III miejsca oraz wyróżnienia dla pozostałych. Mam nadzieję, że „Konkurs Palm Wielkanocnych” zagości na stałe w tradycji naszego przedszkola.
I miejsce:
Julian Podlaszczak
Zuzanna Zięba
Igor Deryniowski
Zuzanna Starowiejska
Nadia Pernal
Malwina Knap
II miejsce:
Błażej Patlewicz
Emilia Ryglewicz
Amelia Murdzek
Daniel Ferenc
Jakub Turek
Lena Uliasz
Maja Zając
III miejsce:
Antoni Bober
Franciszek Jaworski
Oliwia Cichoń
Olga Ziębka
Rozalia Zając
Gabriela Stanisz

Wyróżnienie:
Aleksander Murdzek
Hanna Murdzek
Maja Turek
Franciszek Zając
Zuzanna Jakieła
Marcel Jaworski
Jagoda Zając
Oskar Zając
Oliwier Zając
Kornelia Kania
Zofia Ryglewicz
Hana Zima
Emilia Kania
Maja Sokół

Galeria zdjęć z wydarzenia.