„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko

B.Trygar, M.Wilk, 5 kwietnia 2019 r.

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Czas wielkanocny to czas radości, związanej także z budzącą się na nowo do życia przyrodą.

Z tej okazji w dniu 5 kwietnia b.r. klasy 2b i 3a przygotowały i zaprezentowały bogaty program artystyczny o tematyce wiosenno-wielkanocnej. Znalazły się w nim piosenki i wiersze przeplatane tańcami i scenkami rodzajowymi nawiązującymi do dawnych zwyczajów związanych z powitaniem wiosny oraz obchodami świąt wielkanocnych. Było kolorowo i radośnie, a uroczystości towarzyszyła dobra zabawa. Mali artyści swoim występem podbili serca widowni i wprowadzili świąteczny klimat. Występ został nagrodzony gromkimi brawami oraz miłymi słowami z ust wicedyrektora szkoły p. Jerzego Sroki. Serdeczne podziękowania składamy p. Annie Deryniowskiej za przepiękną scenografię i p. Jerzemu Adamikowi za oprawę muzyczną oraz wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości.

Zobacz więcej zdjęć