„Śladami dinozaurów” – nauka przez zabawę

Karolina Sroka, 7 marca 2023 r.

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują, szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. W celu rozwijania zainteresowań dzieci w grupie przedszkolnej „Bystrzaki” zorganizowano zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jakimi zwierzętami były dinozaury, jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, przeliczały i doliczały liczmany podczas zabawy dydaktycznej „Matematyczne jaja dinozaurów”. Z łatwością rozpoznawały nazwy znajdujących się w przedszkolu figurek dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. W zorganizowanych kącikach można było podziwiać diplodoki tyranozaury, triceratopsy, pterodaktyle i wiele innych. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Jednak  największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia badawcze, dzięki którym dzieci mogły poznać działanie wulkanu. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.

Galeria zdjęć.