Spotkanie autorskie z pisarzem Wojciechem Widłakiem w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

5 października 2022 r.

3 października br. w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, miało miejsce niecodzienne spotkanie z pisarzem – Wojciechem Widłakiem – autorem popularnych książek dla dzieci, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 3a.

Młodzi czytelnicy mieli możliwość wysłuchania krótkich fragmentów książek z serii „Pan Kuleczka” czytanych przez samego autora oraz wcielić się w postaci bohaterów. Pisarz barwnie opowiadał o tym, jak tworzy, skąd czerpie pomysły na ciekawe książki i skąd się biorą bohaterowie jego opowieści. Podkreślił, że każdy z nas ma jakiś talent, który warto w sobie odkryć i rozwijać.

Wśród prezentowanych książek – oprócz serii „Pan Kuleczka” – znalazła się znana dzieciom pozycja „Dwa serca anioła”, która otrzymała „Pióro Fredry” – główną nagrodę 20. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek oraz  „Dużego Donga” 2011, główną nagrodę w konkursie IBBY. Po zakończonym spotkaniu uczniowie mogli zakupić książki oraz zdobyć autograf z dedykacją od autora, z czego chętnie skorzystali.

Znakiem rozpoznawczym Wojciecha Widłaka podczas spotkań autorskich jest elegancki melonik i muszka.

Wyjazd na spotkanie został zorganizowany jako jedno z realizowanych zadań w ramach ogólnopolskiej akcji „Czytamy z sercem”.

 

Marta Kielar

Agnieszka Sokół