• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Spotkanie misyjne z Cabo Verde

9 maja 2022 r.

W poniedziałek, 9 maja do naszej szkoły zawitali goście z Cabo Verde, wśród których byli: s. Jolanta Burdak – klawerianka odpowiedzialna za projekt Adopcja Serca na Wyspach Zielonego Przylądka, ks. Jose Julio Fotres – proboszcz parafii św. Antoniego w Paul oraz wolontariuszka świecka p. Margarita Fatima Medina. Gościliśmy również p. Małgorzatę Pająk i s. Agatę Wójcik ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Podczas spotkania s. Jolanta pokazała zgromadzonym na zdjęciach realia życia ludzi z Cabo Verde oraz wspólnie z innymi gośćmi opowiedziała o pracy misyjnej, aktualnej sytuacji dzieci z rodzin objętych projektem Adopcji Serca, a także o trudach z jakimi codziennie muszą mierzyć się dzieci z Wysp Zielonego Przylądka. Siostra przybliżyła uczniom najistotniejsze zasady i cele uczestnictwa w projekcie Adopcji Serca, do której jako placówka z radością przystąpimy w najbliższym czasie. Siostra Jolanta dziękowała za wszystkie dary serca, które mieszkańcy naszej miejscowości ofiarowali podczas ubiegłorocznej akcji charytatywnej „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli braniu”, w którą nasza szkoła również się włączyła.

Dziękujemy naszym gościom za piękne i pouczające spotkanie.

Fotorelacja ze spotkania.