SPOTKANIE Z MISJONARKĄ

8 grudnia 2020 r.

W dniu 7 grudnia 2020 roku odbyło się spotkanie Szkolnego Koła Misyjnego. Tym razem były to zajęcia nietypowe, za pośrednictwem aplikacji ZOOM, w którym uczestniczyli: Dyrekcja, Ksiądz Grzegorz, Pani Agnieszka oraz uczniowie klas trzecich i ich rodzice. Nasz gość specjalny – Siostra Elżbieta Sołtysik ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera opowiedziała dzieciom o swoim doświadczeniu misyjnym w Indiach. Siostra połączyła się z nami z Krosna, z muzeum misyjnego znajdującego się w ich domu zakonnym. Na spotkaniu misjonarka podzieliła się z nami swymi wspomnieniami z pobytu w Indiach, opowiedziała o życiu tamtych ludzi, wspomniała o tym jak ważne jest dawanie świadectwa swojej wiary. W rozmowie z dziećmi wspomniała o czasopiśmie misyjnym ECHO DZIECIOM do którego link zamieszczamy poniżej. Podczas spotkania uczestnicy bardzo chętnie i aktywnie zadawali pytania oraz wypowiadali się na różne tematy. Mamy nadzieję, że spotkania naszego Szkolnego Koła zaowocują w przyszłości i zachęcą do podróży oraz sprawią, że dzieci chętnie będą wspierać pracę misyjną, albo może wybiorą tą ścieżkę działalności charytatywnej. Siostrze Elżbiecie dziękujemy, za świadectwo jej zakonnego życia, a gdy czas pandemii minie mamy nadzieje, że uda się spotkanie z siostrą i wszystkimi uczniami naszej szkoły.

Link do czasopisma ECHO DZIECIOM:

https://www.klawerianki.pl/echozafryki

Klawerianki |Siostry klawerianki

klawerianki.pl