• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Spotkanie z Panem Andersenem

15 listopada 2022 r.

15 listopada klasy 1-3 uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa pt. „Baśnie Pana Andersena”. Spektakl był sceniczną adaptacją kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści H. Ch. Andersena, który jako główny narrator wprowadził nas w niezwykłą podróż pełną wrażeń i osobistych przeżyć. Widowisko połączyło w sobie fragmenty baśni takich jak: „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Nowe szaty cesarza”, „Calineczka”, „Brzydkie kaczątko”, „Królowa Śniegu”, „Dzielny ołowiany żołnierzyk”. Motywem przewodnim spektaklu było ciekawe połączenie epoki Andersena z elementami współczesnymi (rap i hip-hop).

Teatr oglądany na żywo był dla nas prawdziwą kulturalną ucztą. Piękne dekoracje, wspaniałe stroje, muzyka, taniec z elementami baletu, gra świateł i dialog aktorów z dziecięcą publicznością – wszystko to sprawiło, że przenieśliśmy się w cudowny świat fantazji.

Podziękowaniem dla aktorów były gromkie brawa publiczności i wspólnie zaśpiewana piosenka.

Galeria.