Spotkanie z pisarką

Joanna Murdzek, , 24 kwietnia 2023 r.

24 kwietnia w niedzielę obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dlatego dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła pisarka, autorka książki „Którędy na K2?” Pani Marta Zima, mieszkająca na co dzień w naszej miejscowości.

„Którędy na K2” to opowieść o górskich szlakach, szczególnie o Głównym Szlaku Beskidzkim, a także o trudach zdobywania „K2”na drogach choroby i niepełnosprawności. Autorka w swej książce ukazuje z właściwym sobie humorem prawdziwe historie ludzi, których spotkała na swej drodze- ich wytrwałość i wiarę w zdobycie celu. W spotkaniu brały udział wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się pisarz, zadawały pytania, czy długo pisze się książkę i skąd pomysł, by powstała. Pani Marta prowadzi gospodarstwo agroturystyczne, w którym zatrzymuje się wielu turystów podążających beskidzkim szlakiem, szczególnie w stronę naszej góry Cergowej.

Te spotkania z wędrowcami, ich przeżycia, opowieści były także inspiracją do napisania tej książki. Pani Marta specjalnie na spotkanie z nami napisała wiersz pt. „GBS w Lubatowej”, który nam przeczytała. Życzymy pani Marcie wielu pomysłów na następne książki i dziękujemy, że spotkała się z przyszłymi czytelnikami.

 

GSB  w Lubatowej

Maszeruję z plecakiem

Głównym Beskidzkim Szlakiem.

 

Idę sobie w góry

I podziwiam chmury.

 

Bolą mnie już nogi,

A to nie koniec drogi.

 

W Iwoniczu-Zdroju

Nie znalazłem pokoju.

 

Idę gęstym lasem,

Podśpiewując sobie czasem.

 

Mijam Lubatową,

Pójdę na Cergową.

 

Ciężki plecak mam

Na górę wniosę go sam,

 

Namiot sobie rozbiję,

A u św. Jana wody się napiję.

 

Pięknie w Lubatowej mieszkają

Wszyscy mnie pozdrawiają.

 

Pod dużym dębem przedszkole nowe

Piękne i kolorowe.

Marta Zima

GSB- Główny Szlak Beskidzki

 

Zdjęcia z wydarzenia.