Spotkanie z poezją

14 lutego 2023 r.

W piątek, 3 lutego uczniowie kl. 2a, 3a, 3b odbyli niezwykłą podróż w świat wierszy. Spotkanie z poezją pod hasłem „Wierszolandia – wiersze znane i nieznane” miało na celu popularyzację poezji dla dzieci i jej twórców. Pani Marta Kielar przybliżyła twórczość znanych poetów, takich jak: J. Tuwim, J. Brzechwa, D. Gellner, N. Usenko. Dzieci wykazały się dużą znajomością poezji. Miały również okazję do wysłuchania kilku wesołych utworów w wykonaniu aktorów.

Ważnym elementem tego spotkania było wręczenie przez dyrektora szkoły wydanego zbioru wierszy, których autorami są uczniowie kl. II-IV i zostali laureatami ubiegłorocznego Gminnego Konkursu „Wierszolandia”.

Na zakończenie spotkania debiutujący poeci zaprezentowali swoją twórczość zebraną w wydanym zbiorku.

Mamy nadzieję, że z miłości do poezji się nie wyrasta i będzie towarzyszyć nam przez całe życie.

Galeria.