Spotkanie z ratownikiem górskim Bieszczadzkiej Grupy GOPR

Karolina Sroka, 25 lutego 2020 r.

Dnia 25 lutego 2020 gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela Grupy Bieszczadzkiej GOPR Pana Grzegorza Podkula, który na co dzień pracuje jako przewodnik oraz ratownik górski. W trakcie spotkania przedszkolaki poznały oznaczenie skrótu GOPR, dowiedziały się czym charakteryzuje się praca ratownika górskiego oraz jak należy zachowywać się w górach. Ponadto Pan Ratownik opowiedział dzieciom jakie zagrożenia czyhają na turystów i jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo. W dalszej części spotkania przekazano dzieciom niezbędną wiedzę na temat bezpieczeństwa swojego i innych, a także przypomniano o numerach alarmowych i oznaczeniach znajdujących się w lesie. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały przygotowany przez ratownika sprzęt, chętnie uczestniczyły w zajęciach, zadając mnóstwo ciekawych pytań. Wielką atrakcją dla przedszkolaków było wspólne rozkładanie namiotu, do którego dzieci mogły wejść i spędzić chwilę czasu. Na koniec otrzymaliśmy od Pana Ratownika słodki poczęstunek, za który bardzo dziękujemy.

Galeria zdjęć z wydarzenia.