• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Spotkanie ze strażakami w przedszkolu

Justyna Zając, 25 stycznia 2024 r.

Przedszkolaki z wielką radością powitały wyjątkowych gości. Nasze przedszkole odwiedzili strażak, dowódca z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubatowej, pracujący w Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Naczelnik Wydziału mł.bryg Pan Krzysztof Szczęsny oraz druhna Łucja Łacek. Na spotkaniu był również obecny Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubatowej Pan Stanisław Jakieła, który uwieczniał całe spotkanie robiąc wszystkim grupom zdjęcia.

W trakcie spotkania goście opowiedzieli dzieciom o swojej codziennej pracy, która jest ciężka

i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że strażak nie tylko gasi pożary, ale również udziela pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.  Na rzutniku ekranu został wyświetlony pokaz różnych sprzętów potrzebnych do pracy strażaka.

Zdarza się, że ich pomocy potrzebują również zwierzęta.  Nasi goście przekazali najmłodszym ważne wiadomości dotyczące dbania o własne i innych bezpieczeństwo, a w razie wypadku, w jaki sposób wezwać pomoc. Nasze przedszkolaki od razu wypowiedziały numer alarmowy, który jest niezbędny w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu.

Największe jednak zainteresowanie dzieci wzbudził pokaz manekinów do udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły spróbować jak robi się reanimacje, sztuczne oddychanie. Przedszkolaki miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy, przymierzyć strój strażacki by poczuć się jak prawdziwy bohater.  Zapewne od teraz każdy chłopiec, a może i dziewczynka, marzy o tym by w przyszłości zostać odważnym i silnym strażakiem. Dzieci podziękowały za poświęcony czas oraz przekazanie ciekawych i pouczających wiadomości, które będą utrwalać przy każdej okazji oraz wręczyły  podziękowania i drobny upominek. Natomiast oni sami od zaproszonych gości dostali odblaski oraz słodkie upominki.

Galeria zdjęć