„Sprzątanie świata 2020”

9 października 2020 r.

We wrześniu w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja „Sprzątanie świata”, którą po raz 27 organizuje fundacja Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem ”Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”

Celem akcji jest zachęcanie do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska, budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz wzbudzanie odpowiedzialności za środowisko naturalne.

W tym roku szkolnym uczniowie klas 4-8 , wyposażeni w worki i rękawiczki zbierali wszystko to, co znalazło się wzdłuż poboczy, na placu zabaw, wokół szkoły, na boisku, w okolicach kościoła, domu ludowego i ośrodka zdrowia. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Uczniowie klas 1-3 tworzyli prace plastyczne związane z tegorocznym hasłem akcji.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i zachęcam do podejmowania innych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska.

Galeria zdjęć.