Sukces drużyny z Lubatowej w 15. Regionalnych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

B.W., 23 kwietnia 2023 r.

20 kwietnia 2023 roku w krośnieńskiej ‘Naftówce” odbyła się kolejna jubileuszowa edycja konkursu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Głównym celem mistrzostw było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży szkolnej. W konkursie wzięło udział 19 drużyn z całego regionu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas ósmych: Milena Jakieła, Zuzanna Starowiejska oraz Magdalena Szczurek, które przygotowywała Pani Barbara Winiarska.

Dziewczyny musiały się wykazać swoją wiedzą i umiejętnościami w czterech kategoriach: wiedza teoretyczna (test), RKO, pomoc ofiarom wypadku samochodowego, gdzie poszkodowane zostały dwie osoby, w tym kobiety w ciąży oraz bójką pseudokibiców na boisku piłkarskim.

Zespół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej wywalczył I miejsce w wypadku komunikacyjnym. Magdalena Szczurek zajęła 6. natomiast Milana Jakieła 9.lokatę w teście wiedzy. W klasyfikacji generalnej drużyna uplasowała się na 8. miejscu, co jest wielkim sukcesem, zważywszy na dużą konkurencję i wysoki poziom konkursu.

Serdecznie gratulujemy uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów.