Sukces uczniów w konkursie plastycznym „Podkarpackie nietoperze”

3 października 2021 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Podkarpackie nietoperze”. Konkurs realizowany był w ramach XVIII Podkarpackiej Nocy Nietoperzy w Czarnorzekach. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno przyrody oraz dostrzeżenie jej niezwykłych walorów na przykładzie nietoperzy. Uczniowie z klas I – VIII wykonali ciekawe prace plastyczne o tematyce związanej z nietoperzami, ich siedliskami i miejscami schronienia. Wiktor Kochan z klasy 2a zdobył I miejsce za pracę pt. „Nietoperz z klocków lego”. Został również nagrodzony kryształowym medalem „Przyjaciel nietoperzy”. Za pracę przestrzenną „Nie obudź nietoperza” wyróżnienie otrzymała Julia Starowiejska z klasy 2a.

1 października 2021 roku w Czarnorzekach odbyła się Konferencja Popularno – Naukowa, na którą zostali zaproszeni laureaci konkursu. Uczestnicy spotkania wysłuchali trzech ciekawych prelekcji: „Nietoperze wracają do lasu”, „Przegląd i oznaczanie gatunków nietoperzy Polski”, „Czynna ochrona nietoperzy w województwie podkarpackim”. Jednym z punktów imprezy było wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego i podpisanie tablicy pamiątkowej „Przyjaciel Nietoperzy 2021”. W ramach akcji „Sadzimy” uczestnicy otrzymali również sadzonki dębów.  Wszystkie nadesłane prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej i będą zamieszczone w publikacji wydanej przez Polską Akademię Nauk.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i wrażliwości na piękno przyrody.