Sukcesy uczniów w konkursie plastycznym „Tajemniczy Świat Nietoperzy”

2 października 2023 r.

29 września 2023 roku w ramach XX Podkarpackiej Nocy Nietoperzy w Czarnorzekach został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Tajemniczy świat nietoperzy”, w którym wzięła udział liczna grupa uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno przyrody oraz dostrzeganie jej niezwykłych walorów na przykładzie nietoperzy. Uczniowie z klas I – VI wykonali ciekawe prace plastyczne o tematyce związanej z nietoperzami, ich siedliskami i miejscami schronienia. Jak co roku laureaci konkursu zostali zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród połączoną z wystawą pokonkursową i Konferencją Popularno – Naukową. Miłośnicy tych tajemniczych ssaków mieli okazję wysłuchać prelekcji i zgłębić wiedzę na temat różnych gatunków nietoperzy żyjących w Polsce. Ciekawostką była również informacja o odkryciu nowego gatunku nietoperza, który jest w trakcie obserwacji i badań. Laureaci konkursu otrzymali wspaniałe nagrody, a zdobywców pierwszego miejsca udekorowano kryształowym medalem „Przyjaciel nietoperzy”. Prace konkursowe zostaną również wystawione w Zespole Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Atrakcją XX Nocy Nietoperzy było wspólne ognisko i zwiedzanie siedlisk nietoperzy w Czarnorzekach.

W tym roku laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas I – III:

I miejsce – Franciszek Jaworski, klasa 1b,

III miejsce  – Michał Pernal, klasa 1a

Wyróżnienie – Krzysztof Popko, klasa 3b,

w kategorii praca przestrzenna: II miejsce – Julian Turek, klasa 3b.

w kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Zuzanna Zima, klasa 5a,

II miejsce – Weronika Pernal, klasa 4b.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.