• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają”. William Shakespear

9 listopada 2023 r.

W dniu 9 listopada 2023 roku uczniowie klas 7-8  odwiedzili hutę  „Sabina”, gdzie poznali  trudną ,ciężką i ciekawą  pracę mistrza Henryka Rysza, przy powstawaniu wyrobów artystycznych .Atrakcją było zwiedzanie galerii prezentującej unikatowe eksponaty. Młodzież odwiedziła również Dom Kultury w Rymanowie, gdzie podziwiała  spektakl pt.Balladyna”  w wykonaniu Katolickiego  Teatru Edukacji z Krakowa . Tematem przedstawienia  było dążenie do władzy za wszelką cenę. Jest to dramat  o dziejach  dwóch sióstr, Aliny i Balladyny, w których zakochuje się książę Kirkor. Rywalizacja o maliny wystawia  ich siostrzaną więź na najwyższą próbę, w której starsza siostra posunie się do zbrodni. Balladyna, aby zostać królową, zabijała wszystkich, którzy stanowili dla niej przeszkodę. Ponadczasowa tragedia Juliusza  Słowackiego ożyła  na scenie w zjawiskowej formie. Spotkanie z „ żywą” sztuką wywarło niezapomniane wrażenie i na pewno pozostanie w pamięci na długie lata.