„Świat sprzątamy o planetę dbamy”

24 września 2021 r.

„Aby piękny był nasz świat,
nawet gdy masz mało lat,
żyj na co dzień ekologicznie,
wtedy wokół będzie ślicznie.
Śmieci segreguj, niech do kosza trafiają (…)”
D. Niemiec

R. Dymczak, 23 września 2021 roku

W tym roku szkolnym jednym z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa jest wzmocnienie edukacji ekologicznej oraz rozwijanie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Nasze przedszkolaki uczyły się na zajęciach dydaktycznych, jak należy dbać o przyrodę, dowiedziały się jak segregować odpady, poznały jakie produkty mogą powstać z recyklingu, przypomniały sobie piosenkę „Planeta dzieci”, której uczyły się w ubiegłym roku, założyły hodowle sadzonek dębu i kasztanowca. Aktywnie i z wielkim zaangażowaniem wszystkie grupy wiekowe uczestniczyły w akcji „Świat sprzątamy o planetę dbamy”. Celem tej akcji było dbanie o czystość środowiska i o naszą Ziemię.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.