• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

„Świat sprzątamy o planetę dbamy”

24 września 2021 r.

„Aby piękny był nasz świat,
nawet gdy masz mało lat,
żyj na co dzień ekologicznie,
wtedy wokół będzie ślicznie.
Śmieci segreguj, niech do kosza trafiają (…)”
D. Niemiec

R. Dymczak, 23 września 2021 roku

W tym roku szkolnym jednym z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa jest wzmocnienie edukacji ekologicznej oraz rozwijanie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Nasze przedszkolaki uczyły się na zajęciach dydaktycznych, jak należy dbać o przyrodę, dowiedziały się jak segregować odpady, poznały jakie produkty mogą powstać z recyklingu, przypomniały sobie piosenkę „Planeta dzieci”, której uczyły się w ubiegłym roku, założyły hodowle sadzonek dębu i kasztanowca. Aktywnie i z wielkim zaangażowaniem wszystkie grupy wiekowe uczestniczyły w akcji „Świat sprzątamy o planetę dbamy”. Celem tej akcji było dbanie o czystość środowiska i o naszą Ziemię.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.