• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Światowy Dzień Kota

18 lutego 2024 r.

Agata Kucza 17.02.2024r.

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. A ponieważ uwielbiamy wszystkie mruczące, przytulaśne i słodkie kocurki świętowaliśmy ten dzień w naszym przedszkolu z ogromną radością i przyjemnością. Przygotowaliśmy gry, zabawy i wykonaliśmy piękne prace plastyczne o kociej tematyce. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek o kotach i ich zwyczajach. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.
Dzieci poznały wygląd milusińskich, kocie zwyczaje oraz sposób pielęgnacji i opieki nad pupilami. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka i zwrócenie uwagi ludzi na los bezdomnych zwierząt.

Zdjęcia w galerii.Światowy Dzień Kota