Światowy Dzień Owoców i Warzyw w naszym przedszkolu

Joanna Jakubczyk, 22 października 2023 r.

Jem owoce i jarzyny,

W nich mieszkają witaminy

Po nich zdrowie, siłę mam

To jest pyszne, mówię wam!!

W piątek 20 października dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych obchodziły Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Tego dnia w salach zapachniało owocami i warzywami przyniesionymi przez dzieci, przedszkolaki zajęły się przygotowaniem owocowo- warzywnych pyszności. Dzień ten upłynął nie tylko na samych przygotowaniach i degustacji witaminowych dobroci, były również zabawy muzyczno-ruchowe, prace plastyczne, układanki związane z wydarzeniem.  Zaangażowanie dzieci pokazało, że warzywa i owoce staną się nieodzownym elementem ich codziennej diety. Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie obchodzonym dniu nie trzeba będzie dłużej nikogo przekonywać, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać. Współtwórcami tego wydarzenia byli także rodzice, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w warzywa i owoce.

Galeria zdjęć