• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Światowy Dzień Śniegu w Przedszkolu

29 stycznia 2022 r.

J. Murdzek, 26 stycznia 2022 roku

„Dużo śniegu leży wkoło,
wszystkim dzieciom jest wesoło.
Sport zimowy, super sprawa,
to wspaniała jest zabawa!”

W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Śniegu. Mieliśmy szczęście, że akurat spadł śnieg: biały, mięciutki, puszysty, skrzący się jak drogocenne brylanty. Światowy Dzień Śniegu jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Trzonem tej kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, udziału w zawodach sportowych, ale również do zwracania uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska.
Mottem World Snow Day są trzy hasła:
EXPLORE – ODKRYWAJ
ENJOY- BAW SIĘ
EXPERIENCE – DOŚWIADCZAJ
W grupach próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania: co to jest śnieg z czego powstają śnieżynki, czy śnieg jest czysty, po co potrzebny jest śnieg oraz wspólnie przypomnieliśmy zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Jednak najprzyjemniejsza część Święta Śniegu odbyła się w ogrodzie. Nasze przedszkolaki z wielką radością podjęły proponowane zabawy zimowe. Były próby lepienia bałwanków i śnieżek, robienie orzełków i aniołków na śniegu, były też zabawy badawcze. Dzieci urzeczone i niezwykle podekscytowane zabawami na białym puchu niechętnie opuszczały ogród żeby zdążyć na obiad. Dobrze, że w tym roku możemy nacieszyć się śniegiem. Zachęcamy Rodziców do korzystania z okazji i – w miarę możliwości – wychodzenia z dziećmi na świeże powietrze. To naprawdę świetna zabawa – nie tylko dla dzieci!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.