• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

M. Michalak B. Najbar, 3 kwietnia 2019 r.

„Nie jestem czarny ani biały,
nie jestem obcokrajowcem…
po prostu mam inny mózg, to wszystko…”

Cytat z filmu pt.”Billy the Kid”

Dziecko ze spektrum autyzmu jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne, a dorosły ze spektrum autyzmu to dziwak. Niestety świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest w Polsce bardzo niska, dlatego 2 kwietnia 2019 r. obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Inicjatywa powstała, aby propagować i rozszerzać wiedzę na temat tego zaburzenia. W tym dniu symbolem solidarności z osobami ze spektrum autyzmu jest kolor niebieski. Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Dzieci ubrały się na niebiesko, przy wejściu do szkoły zawisło logo akcji. Nie zabrakło też niebieskich balonów i serc! Dzisiaj ani z pewnością jutro nie będzie lekarstwa na autyzm, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby osobom ze spektrum autyzmu żyło się lepiej.