• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Światowy Dzień Uśmiechu w przedszkolu

Beata Albrycht, 3 października 2022 r.

„Dzień uśmiechu dzisiaj mamy,

więc wesołe buźki mamy!

Każdy mały człowiek wie

jak należy witać dzień.”

3 października nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Głównym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Uśmiech poprawia nastrój. Uśmiechanie się do siebie działa jak włącznik dobrego humoru. Uśmiech łagodzi stres. Uśmiech pełną twarzą (ustami i oczami) „leczy” przykre doświadczenia i łagodzi skutki stresu. Śmiech dotlenia. Poprawia krążenie krwi i pracę serca, płuc i mięśni. Śmiech ma działanie przeciwbólowe i zmniejsza napięcie mięśni. Zwiększa produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia. Tego dnia przedszkolaki starały się zachować dobry humor i uśmiech na twarzy. W każdej grupie na dzieci czekało wiele zabaw i pląsów przy muzyce do którego biletem wstępu był uśmiech od ucha do ucha. Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy. Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzy zawsze, nie tylko od święta.

Zdjęcia z wydarzenia.