• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Światowy Dzień Wody w przedszkolu

23 marca 2022 r.

A. Kucza, 22 marca 2022 roku

„Co my wiemy, to tylko kropelka.
Czego nie wiemy, to cały ocean”
Isaac Newton

Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszej cieczy na Ziemi. W dniu dzisiejszym w przedszkolu królował kolor niebieski symbolizujący wodę. Już od najmłodszych lat warto uświadamiać dzieci, jak wielkie znaczenia ma woda dla życia na Ziemi. W tym dniu przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach i zabawach przygotowanych z okazji tego święta. Dzieci rozwijały zainteresowania związane z ekologią poprzez wykonywanie doświadczeń z wodą. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach badawczych, wsłuchiwały się w odgłosy wody. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wytwarzanie „Wesołych bąbelków” poprzez wprowadzenie wody w ruch za pomocą słomki. Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego jest ona potrzebna. Starszaki poznały proces obiegu wody w przyrodzie i dowiedziały się jak dużo jej jest na kuli ziemskiej i w naszym ciele. Poznały też drogę jaką pokonuje woda zanim dostanie się do naszych domów, a także dowiedziały się w jaki sposób mogą podczas codziennych czynności oszczędzać wodę, zarówno w przedszkolu jak i w domu. Dodatkowo 22 marca obchodzimy również Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób małymi krokami należy wspierać ochronę wód i zasobów Bałtyku. Jak się okazało, dzieci mają sporą wiedzę na temat wody, i doskonale wiedzą, że woda to najlepszy płyn jaki mogą dostarczyć do swojego organizmu. Picie wody to dobry nawyk, który rodzice powinni wdrażać swoim dzieciom jak najszybciej, ponieważ czysta woda przede wszystkim gasi pragnienie, oczyszcza nasz organizm i poprawia trawienie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.