• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Święto Niepodległości w przedszkolu

Joanna Murdzek, 11 listopada 2023 r.

Już od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom szacunek do polskich symboli i przywiązania do swojej Ojczyzny. Jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych: godła, flagi i hymnu oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji.

W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo, by podkreślić rangę uroczystości i świętować ten wspaniały, wyjątkowy dzień.
Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy „Smerfy”, „Motylki” i „Pszczółki”. Przedszkolaki z zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki o charakterze patriotycznym. Z dumą recytowaliśmy” Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Pamiętaliśmy również o odpowiedniej postawie podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Wiemy, że nasze symbole narodowe traktujemy z szacunkiem i godnością.
Przy nastrojowej muzyce „Smerfy” zatańczyły taniec „Walc dla Barbary”. To były piękne i wzruszające chwile.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Galeria zdjęć