Święty Mikołaj w przedszkolu

Joanna Jakubczyk, 6 grudnia 2021 r.

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe,  a kiedy znalazły się blisko Świętego Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka,  przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były posłuszne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, wręczyły własnoręcznie wykonane laurki, wyrecytowały wiersze i obiecały, że będą bardzo grzeczne. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczył duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Każdy miał możliwość zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

W imieniu wszystkich przedszkolaków serdecznie dziękujemy Mikołajowi, za bezinteresowne przybycie do naszego przedszkola i rozdanie prezentów dzieciom.

Galeria zdjęć z uroczystości.