„Szalone gofry” tematem pierwszych zajęć kulinarnych

14 września 2022 r.

#LaboratoriaPrzyszłości

Zajęcia kulinarne to połączenie świetnej zabawy z nauką oraz doskonalenie umiejętności z zakresu gotowania. Podczas naszej kulinarnej przygody będziemy wspólnie poznawać nowe smaki i produkty, testować i tworzyć przepisy, a przede wszystkim smacznie jeść. Dowiemy się, jak zrobić domową pizzę, upieczemy ciasteczka na imprezę urodzinową i zrobimy pyszny koktajl. Wspólnie sprawdzimy, czy z dyni można zrobić coś więcej niż lampion na Halloween? Dlaczego potrzebujemy wypić aż 8 szklanek wody dziennie? Jak rośnie ananas? Czy frytki można zrobić tylko z ziemniaków?

Głównym celem zajęć jest kształtowanie w dzieciach zdrowych nawyków żywieniowych i zwrócenie uwagi na korzyści płynące ze wspólnego gotowania oraz czasu spędzonego przy stole, a także rozbudzenia pasji do samodzielnego przygotowywania posiłków. Zajęcia kulinarne przyczyniają się także do:

• Rozwijania samodzielności i pracy w grupie

• Kształtowania wyobraźni twórczej

• Nauki korzystania z przepisów i książek kulinarnych

• Rozwijania umiejętności planowania pracy

• Zapoznania z zasadami bezpieczeństwa panującymi podczas przygotowywania posiłków oraz zasadami savoir-vivre obowiązującymi przy stole

• Rozwijania zdolności manualnych oraz zmysłów dziecka poprzez bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi

• Budowania w dziecku odpowiedzialności za wykonaną pracę.

Edyta Przymusiak