„Szalone gofry” tematem pierwszych zajęć kulinarnych

14 września 2022 r.

#LaboratoriaPrzyszłości

Głównym celem zajęć jest kształtowanie w dzieciach zdrowych nawyków żywieniowych i zwrócenie uwagi na korzyści płynące ze wspólnego gotowania oraz czasu spędzonego przy stole, a także rozbudzenia pasji do samodzielnego przygotowywania posiłków. Zajęcia kulinarne przyczyniają się także do:

• Rozwijania samodzielności i pracy w grupie

• Kształtowania wyobraźni twórczej

• Nauki korzystania z przepisów i książek kulinarnych

• Rozwijania umiejętności planowania pracy

• Zapoznania z zasadami bezpieczeństwa panującymi podczas przygotowywania posiłków oraz zasadami savoir-vivre obowiązującymi przy stole

• Rozwijania zdolności manualnych oraz zmysłów dziecka poprzez bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi

• Budowania w dziecku odpowiedzialności za wykonaną pracę.

Edyta Przymusiak