Szkoła – na wiedzę rośnie moda, czyli pasowanie na ucznia

Wychowawcy klas pierwszych, 23 października 2020 r.

Dnia 21 października 2020 roku odbyła się wyjątkowa uroczystość. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej przyjęto 36 pierwszoklasistów z dwóch oddziałów. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, którzy swoją obecnością dodali blasku i powagi całej ceremonii. Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swoich wychowawczyń: Roksany Drozd i Doroty Nycz programy artystyczne, w których zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Scenariusze uroczystości klasy 1a i1b skupiały się wokół wartości istotnych dla każdego ucznia w szkole i życiu codziennym. Dzieci podkreśliły, że ważna jest dla nich miłość do Ojczyzny i Rodziców, przyjaźń, kultura osobista, tolerancja, punktualność, wiedza oraz radość. Udowodniły też, że swoją postawą i zachowaniem, będą godnie reprezentować swoją szkołę i wartości jakie głosił patron Jan Paweł II.  Po tak pięknej i wzruszającej części artystycznej wszyscy zgodnie stwierdzili, że dzieci mogą zostać przyjęte do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie pan dyrektor Edward Jakieła dokonał ceremonii pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem, wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej”. Każdy pierwszak otrzymał dyplom, upominki ufundowane przez rodziców i pamiątkowy medal od Rady Rodziców. Będą one pamiątką przypominającą to wydarzenie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości (proszę kliknąć na zdjęcie).

Klasa 1a

 

Klasa 1b