• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Szyjemy fartuszki dla Smakoszy

17 grudnia 2022 r.
Uczniowie klas 5 i 6 naszej szkoły podczas kilku spotkań szyli fartuszki, które mają służyć w naszej uczniowskiej kuchni. Praca przebiegała w kilku etapach: wykroju, fastrygowania i szycia maszynowego. Dzieci, dzięki sprzętom i materiałom zakupionym z programu #LaboratoriaPrzyszłości , mogły doświadczyć radości tworzenia rzeczy z dzianin. Wbrew obawom praca przebiegała w bardzo dobrym tempie, każde dziecko mogło spróbować połączyć matariał maszynowo. Kilku uczniów przejawia w tym kierunku niewątpliwy talent. Sądzimy, że to dopiero początek tej przygody z maszyną do szycia i że spod tych zdolnych rączek wyjdzie jeszcze wiele ciekawych i użytecznych rzeczy.