Teatrzyki w przedszkolu

Beata Albrycht, 12 maja 2023 r.

„Tylko sztuka i zabawa mogą nauczyć dziecko marzenia o szczęściu i miłości,

dostarczają mu bowiem obrazu pewnego przebiegu zdarzeń,

pozwalają przeżyć napięcia wobec tego, co może się stać

i jak różnie można się w tych sytuacjach zachować”.

R. Miller

 

W czwartek 11 maja do naszego przedszkola przyjechał Teatr Krak –Art, by przedstawić nam historię o „Czarnoksiężniku z Krainy Oz”. Dzieci bardzo przejęły się losami Dorotki oraz jej psa Toto. Wspólnie przemierzaliśmy Krainę Oz w poszukiwaniu Czarnoksiężnika, który pomógł  Dorotce wrócić do domu. Poznaliśmy nietypowych mieszkańców niezwykłej krainy – Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest przyjaźń, zaufanie i współpraca. Utrwaliliśmy wiadomości ekologiczne na temat sortowania śmieci, świadomego gospodarowania wodą, smogu, palenia w piecu śmieciami.

W piątek 12 maja, nasze przedszkole odwiedził Koziołek Matołek. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka” na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale brały w nim czynny udział. Wykonywały różne zadania, a jednym z nich było podkucie Koziołka. Rolę kowala zagrały przedszkolaki: Michał z grupy „Biedronki”, Elenka z grupy „Sówki”, Kuba z grupy „Tygryski”. Dzieci poznały polskie przysłowia o kozach. Na zakończenie wszystkie dołączyły do Klubu Koziołka Matołka, otrzymując stosowne pieczątki. To radosne, a zarazem pouczające przedstawienie przeniosło widzów w przyjazny, bajkowy świat, pozwoliło miło spędzić wspólnie czas.

Fotorelacja z wydarzeń.