Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…

10 listopada 2022 r.

10 listopada 2022 r. uczniowie klasy 2a i 3b przygotowali uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przypadającego w dniu jutrzejszym, tj. 11 listopada 2022r.
Mali patrioci przenieśli widownię w wir historycznych wydarzeń, pełnych emocji i wrażeń, prezentując przygotowane wiersze oraz tańce. Śpiewane pieśni historyczne, których słowa opisują piękno naszego kraju i jego chwalebne dzieje, rozbudziły szybsze bicie serca.
To doniosłe święto – 104. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości – uświetnił piękny biało-czerwony tort, gdyż Polska tak jak każdy z nas, świętuje swoje urodziny.
Z pewnością ta lekcja historii, płynąca prosto z dziecięcych serc małych patriotów, pełna bieli i czerwieni, odświętnych strojów, pięknej postawy, pozostanie na długo w naszej pamięci.
Serdeczne podziękowania w przygotowaniu uroczystości składamy: Rodzicom uczniów klasy 2a i 3b, Samorządowi Uczniowskiemu z opiekunem p. Jolantą Ziębą, kołu wokalnemu z opiekunem p. Ewą Staroń, p. Annie Deryniowskiej, p. Jerzemu Adamikowi.

Galeria zdjęć.

Roksana Drozd
Anna Ryglewicz