Udział uczniów klas 7 w „VI EDYCJI DNIA JĘZYKÓW OBCYCH”

J. Litwin, E. Przymusiak, J. Turowska, 6 grudnia 2019 r.

W piątek (6.12) odbyła się szósta edycja imprezy „Dzień Języków Obcych” organizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika
i promocja szkoły wśród uczniów szkół podstawowych. Gośćmi imprezy byli studenci z Turcji i Hiszpanii przebywający na wymianie uczniowskiej w ramach projektu Commenius.
Nasi uczniowie wzięli udział różnych zajęciach. W 26 salach odbyły się zabawy i konkursy w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim prowadzone przez nauczycieli i uczniów „Szczepanika”.
Zwycięzcom konkursów przeprowadzonych podczas zajęć wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zwyciężczynią w konkursie z języka hiszpańskiego została Kamila Aszklar, z języka niemieckiego Oliwia Wołtosz i Julia Bogusz, a z języka angielskiego Mikołaj Jakubczyk. Nagrodę główną za udział w imprezie otrzymała Natalia Rajchel, a nagrodę niespodziankę Oliwia Zima.
Imprezę zakończył pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez uczniów klas o profilu mundurowym oraz prezentacja strojów historycznych z różnych epok, przygotowany przez nauczycieli i uczniów kółka rekonstrukcji historycznej. Niespodzianką pokazu był występ absolwenta naszej szkoły, Kacpra Zygmunta, który jest pasjonatem broni i strojów z czasów II Wojny Światowej.

Zdjęcia z wydarzenia.