Uroczystość ślubowania klas pierwszych

27 listopada 2022 r.

W piątek, 25 listopada 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. To jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu społeczności szkolnej -przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów szkoły. Podczas uroczystego Ślubowania uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się przed zgromadzoną licznie publicznością w przygotowanym programie artystycznym, w którym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne, a także aktorskie. W programie pod hasłem „Wyruszamy w rejs w nieznane”, utrzymanym w konwencji piracko-marynarskiej wyprawy morskiej, uczniowie wcielili się w role piratów –marynarzy, dzielnie zmierzających do bezpiecznego portu, czyli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej. W czasie niełatwej podróży zmagali się z wieloma zadaniami, zwycięsko wyszli z opresji podczas sztormu, udowodnili, że są odważni, pracowici, mają dużą wiedze o świecie i podołają wielu obowiązkom szkolnym. Dopełnieniem programu artystycznego była przepiękna dekoracja, wykonana przez niezastąpioną p. Annę Deryniowską. Publiczność nagrodziła występy pierwszaków gromkimi brawami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał wicedyrektor szkoły p. Edward Jakieła. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom, swój pierwszy dokument –legitymację szkolną, upominek ufundowany przez rodziców oraz okolicznościowy medal od Szkolnej Rady Rodziców. Ciepłe i miłe słowa skierowała również do pierwszoklasistów obecna na uroczystości wicedyrektor szkoły –p. Beata  Najbar. Pochwaliła umiejętności najmłodszych uczniów i życzyła im samych miłych chwil w szkole. Po uroczystym apelu Uczniowie klas I złożyli kwiaty w kąciku Patrona szkoły – św. Jana Pawła II, a następnie wraz z Dyrekcją szkoły, Wychowawczyniami i Rodzicami udali się na poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten niezwykle uroczysty dzień pozostanie im w pamięci na długo.

Galeria zdjęć z wydarzenia.