W oczekiwaniu na Wielkanoc

Joanna Jakubczyk, 5 kwietnia 2023 r.

Na Wielkanoc, od króliczka,
niech Ci wpadną do koszyczka
lukrowany mazurek i kolorowy sznurek.
Na stole święcone, a obok baranek,
Koszyczek pełny barwnych pisanek
I tak znamienne w polskim krajobrazie
W bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
Barwami stroją uroczyste chwile.

Wielkanoc to święto pełne tradycji i obyczajów. Dla dzieci to czas radości, strojenia koszyczków i malowania pisanek. W środę 05.04.2023r. zawitał specjalny gość – Zajączek Wielkanocny. Każda grupa otrzymała od Zajączka słodki prezent w formie czekoladowego jajka. Przedszkolaki miały okazję porozmawiać z zaproszonym gościem, pobawić się, zaśpiewać piosenki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci w tym dniu poznawały tradycje i zwyczaje wielkanocne, wykonywały prace plastyczne o tematyce świątecznej tj. pisanki, baranki, kurczaki, zajączki, koszyczki itp. Aktywny udział dzieci w przygotowaniach pozwala bliżej poznać tradycje związane z Wielkanocą i wprowadza je w świąteczny nastrój oczekiwania.

Serdeczne podziękowania dla Towarzystwa Miłośników Lubatowej za udostępnienie przebrania Zajączka oraz dla pani Katarzyny Zając za wcielenie się w postać Zajączka.

W te zbliżające się Święta Wielkiej Nocy niech Zmartwychwstały Jezus umocni w nas wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, a miłością i nadzieją napełni nasze serca. Wesołego Alleluja!

Galeria zdjęć.