W oczekiwaniu na Wielkanoc

13 kwietnia 2022 r.

R. Dymczak, 13 kwietnia 2022 roku

„Ty dzie­ciom na Wiel­ka­noc od­puść wszyst­kie winy:
że roz­la­ły atra­ment, że zbi­ły sło­iki –
gdy tak smacz­nie śpią nocą,
nie dziw, że we dnie pso­cą,
że wciąż w ru­chu są, jak małe li­stecz­ki brze­zi­ny”.

Konstanty Ildefons Gałczyński

Święta Wielkanocne mają wymowną symbolikę  związaną z życiem i odradzaniem, to najważniejsze święta w liturgii kościelnej, są upamiętnieniem męki i zmartwychwstania Jezusa.

W środę  13.04.2022 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w koncercie wielkanocnym online pt. RADOSNE ALLELUJA. Nasze przedszkole odwiedził również w tym dniu specjalny gość – Zajączek. Każda grupa otrzymała od Zajączka prezent – drewnianą, pięknie ozdobioną pisankę z dedykacją. Dziękujemy serdecznie pani Kasi Zając za wcielenie się w postać zajączka, upominki i zorganizowanie ciekawych zabaw. Każde dziecko nauczyło się piosenki pt. „Wielkanocny stół”, by wspólnie zaśpiewać podczas koncertu online. Przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne, wykonywały prace plastyczne o tematyce świątecznej, które ozdobiły nasze przedszkole. Na wystawkach można zobaczyć kurczaki, zajączki, pisanki, baranki itp. Dzieci przygotowywały podczas zajęć koszyczek wielkanocny. Odpowiadały, co można włożyć do koszyczka, z którym pójdą z rodzicami w Wielką Sobotę do kościoła, by poświęcić przyniesione pokarmy.

W te zbliżające się święta Wielkiej Nocy niech Zmartwychwstały Jezus umocni w nas wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, a miłością i nadzieją napełni nasze serca. Wesołego Alleluja!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.