Warsztaty malarskie w przedszkolu z artystką Panią Renatą Pelczar

Joanna Jakubczyk, 17 maja 2023 r.

W dniu 17 maja nasze przedszkole odwiedziła Pani Renata Pelczar – malarka, mieszkanka Korczyny, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tym dniu odbyły się warsztaty malarskie, których celem było budzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci w zakresie malarstwa oraz tworzenie warunków do odbioru sztuki i samodzielnego tworzenia. W warsztatach udział wzięły przedszkolaki z najstarszych grup wiekowych, dzieci z grupy „Tygryski” i „Biedronki”. Dzieci mogły podziwiać piękne obrazy podczas wystawy prac, którą zorganizowała malarka. Artystka opowiadała, jak powstają jej obrazy, zdradzała także tajniki pracy artystycznej, pokazywała przybory i materiały malarskie, a przede wszystkim zachęcała najmłodszych do samodzielnych prób plastycznych. W ramach warsztatów odbyły się zajęcia z malarstwa, które sprawiły dzieciom najwięcej radości. Tematem przewodnim była „Martwa natura” – kompozycja składająca się z nieruchomych, nieożywionych przedmiotów. Podczas powstawania prac dzieci mogły zadawać pytania, poradzić się jak namalować dany fragment obrazu, a Pani malarka chętnie udzielała pomocy i podpowiedzi. Każdy młody artysta wykazał się pomysłowością i inwencją twórczą. Powstały piękne, barwne prace, które można podziwiać na wystawie w naszym przedszkolu. Spotkanie z artystką wywarło na dzieciach ogromne wrażenie, zachęciło najmłodszych twórców do szukania inspiracji, nowych technik malarskich oraz rozwijania wyobraźni twórczej.

Serdecznie dziękujemy Pani Renacie Pelczar za odwiedziny i wspólnie spędzony twórczo i kreatywnie czas. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze kolejny raz.

Galeria zdjęć z wydarzenia.