Warsztaty podróżnicze „Tybet i Himalaje”

Weronika J., 5 marca 2020 r.

W naszym przedszkolu 5 marca 2020r. mieliśmy okazję spotkać się ponownie ze światową Podróżniczką, która przybliżyła dzieciom kulturę i styl życia Tybetańczyków. Na tych interesujących warsztatach dzieci dowiedziały się kim są buddyści i w jakich warunkach żyją, z jakimi trudnościami natury spotykają się na co dzień. Uczestnicy spotkań mogli zagrać na tybetańskich dzwonkach, flecie, gongu, śpiewającej misie, przymierzyć stroje z Nepalu i Tybetu oraz zdegustować zdrowej herbatki tybetańskiej z miodem, cytryną i imbirem. Dodatkowo dzieci posłuchały ciekawostek na temat legendarnego Yeti. Jak zawsze warsztaty podróżnicze przyniosły dzieciom wiele frajdy i wzbogaciły wiedzę o odległych krainach i kulturach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.