• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

„Wielka sprawa – mamy swoje prawa!”

Karolina Sroka, 20 listopada 2023 r.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw. Dlatego też dzieci z naszego Przedszkola również włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Poprzez wspólne oglądanie filmu edukacyjnego pt. „Wszyscy mamy prawa” udostępnionego przez UNICEF Polska i swobodną rozmowę z dziećmi, pogłębiono wiedzę naszych przedszkolaków na temat znajomości ich praw. Starano się, aby w pozytywny i radosny sposób uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać.

Galeria zdjęć