Wielki sukces uczniów naszej szkoły w finale VII Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”

11 czerwca 2024 r.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

W październiku zaprosiliśmy Was do fascynującej Przygody w Krainie Książek, która trwała aż do połowy maja. Nasza wspólna „czytelnicza podróż” – w tym roku szkolnym – dobiegła już końca. Przez te kilka miesięcy wytężonej pracy towarzyszyły nam wszystkim ogromne emocje. Dzieliliście się z nami wrażeniami po przeczytaniu książek, radościami, ale również trudnościami, które napotykaliście w testach. Wspólnie wymienialiśmy doświadczenia, wspieraliśmy się nawzajem, byliśmy pełni entuzjazmu i pozytywnych myśli.

9 maja odbył się wielki finał – test drużynowy online. W finale ogólnopolskim konkursu wzięło udział 1 811 uczestników z całej Polski. Z największą radością pragniemy poinformować, że szóstka finalistów – uczniów naszej szkoły – VII Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” w składzie:

  • Kategoria klas 1-3: Gabriela Sokół – kl. 1a, Emilia Kania – kl. 3a, Szymon Niemczyk – kl. 3a
  • Kategoria klas 4-6: Alicja Klimkiewicz – kl. 4a, Weronika Pernal – kl. 4b, Weronika Sokół – kl. 5a

zdobyła tytuł Mistrza Polski i tym samym wszyscy zajęli 1 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy tak wysokiego wyniku i wielkiego sukcesu dydaktycznego! Dodatkowym bonusem dla uczniów od klasy IV wzwyż jest fakt, że konkurs w tym roku został wpisany na listę zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych Podkarpackiego Kuratora Oświaty, co skutkuje przyznaniem punktów przy wyborze do szkół średnich w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w etapie szkolnym i teście półfinałowym. Każda przeczytana książka jest sukcesem dziecka i rodzica. W dobie sztucznej inteligencji niezwykle ważny jest rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, a to można uzyskać czytając książki. Cieszymy się, że byliście z nami. W tym roku szkolnym konkurs „Wielka Liga Czytelników” zgromadził prawie 15 tysięcy uczestników w kraju, w tym z naszej szkoły aż 91 uczniów. Dziękujemy Wam za tworzenie Społeczności Aktywnych Czytelników.

Za nami trzy etapy konkursu. Pierwszy – promujący wspólne czytanie w rodzinach. Jesteśmy przekonani, że wspólne chwile spędzone na czytaniu, zaprocentują w wielu aspektach rozwoju dziecka. To bezcenny czas i największa nagroda! Drugi etap – półfinał, to etap kwalifikacyjny. Eliminacje do finału ogólnopolskiego, które wzbudziły wiele emocji. Etap ten był okazją do sprawdzenia swoich umiejętności czytania ze zrozumieniem i zapamiętywania. W końcu etap trzeci – finał online. Zwieńczenie całorocznej pracy, sprawdzenie siebie w sytuacji stresowej, weryfikacja współpracy w grupie-drużynie, którą nasi uczniowie zdali celująco, działanie pod presją czasu, sztuka szybkiego podejmowania decyzji, zdobywanie nowych doświadczeń, a także najprzyjemniejszy moment – nagradzanie.

Wszystkim Uczniom i Rodzicom gratulujemy udziału w konkursie, każdej chwili spędzonej na wspólnym czytaniu. Uczestników, którzy nie awansowali do finału zachęcamy, aby tę pozorną porażkę przekuć w zwycięstwo. Podjęliście wyzwanie, zdobyliście cenne doświadczenie. Czytajcie dalej, a będziecie zwycięzcami.

Dziękujemy szczególnie tym wszystkim, którzy nas wspierali i nadal wspierają. Każde dobre słowo było istotnym wzmocnieniem, w tym wymagającym organizacyjnie przedsięwzięciu. Dziękujemy sponsorom i fundatorom nagród: naszym lokalnym firmom za bezinteresowną, pełną poświęceń i zaangażowania pracę przy tworzeniu wspaniałych i przepięknych nagród dla finalistów – jedynych w swoim rodzaju statuetek od Kreowanie w drewnie i na ścianie wykonanych przez Panią Katarzynę Zając oraz niezwykle oryginalnych, spersonalizowanych poduszek z haftem od W tak zwanym międzyczasie, które wyszły spod maszyny Pani Renaty Zając. Ponadto dziękujemy Radzie Rodziców na czele z Przewodniczącą, Panią Sabiną Klimkiewicz oraz Dyrekcji Szkoły za ufundowanie nagród książkowych oraz za wspieranie projektu na każdym etapie jego trwania.

 

Koordynatorzy Projektu:

Agnieszka Sokół,

Marta Kielar,

Agnieszka Węgrzyn