„Wiem, co czytam”

19 listopada 2023 r.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach. Czytanie może być fascynująca pasją, a książka najlepszym przyjacielem, jakiego tylko można sobie wymarzyć.”

Wisława Szymborska 

Ta myśl przyświeca już od kilku lat organizatorom szkolnego konkursu czytania ze zrozumieniem „Wiem, co czytam”, w którym co roku uczestniczą uczniowie klas II-III. W tym roku wzięło w nim udział 21 uczniów – reprezentantów klas drugich i trzecich.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy II

I miejsce – Adrian Ciuła, kl. 2 a

II miejsce – Jakub Turek, kl. 2 a

III miejsce – Tymon Pernal, kl. 2 a

Klasy III

I miejsce – Krzysztof Popko, kl. 3 b

II miejsce – Lena Steliga, kl. 3 b

III miejsce – Maja Zima, kl. 3 a