Witaj Wiosno! Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu

21 marca 2022 r.

B. Albrycht, 21 marca 2022 roku

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

21 marca 2022 r. był wyjątkowym dniem dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola, ponieważ przywitały Panią Wiosnę. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Ogromne emocje wśród naszych dzieci, wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Każda grupa rozpoczęła powitanie wiosny od pogadanki w swojej sali, konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny, wykonać pracę plastyczną na temat zwiastunów wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę oraz zobaczyć wykonane Marzanny przez uczniów klas I-III. Przedszkolaki wyposażone w lupy, lornetki wyruszyły na poszukiwanie śladów wiosny w przyrodzie. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
Teraz czekamy na ciepło i rozwijające się pąki kwiatów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.