„Wizja przeszłości” – sukces Filipa

15 grudnia 2023 r.

15 grudnia br. w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu na spot filmowy pt. „Wizja przeszłości” zorganizowana przez Fundację PFR. Prace oceniane były przez ekspertów kinematograficznych i reprezentantów Fundacji PFR. Kryterium oceny obejmowało oryginalność pomysłu, promocję polskiej kultury, poziom wykonania oraz wartość artystyczną. Każdy z uczestników podszedł do zadania w bardzo profesjonalny sposób, dlatego konkurencja była wymagająca. Uczestnicy mieli możliwość przenieść się w technologiczną podróż do przeszłości i poznać historię za pomocą narzędzi takich jak wirtualna rzeczywistość (VR) Celem tej edukacyjnej inicjatywy było zachęcenie młodzieży do wykorzystania języka filmowego do promocji polskiej kultury. Cieszymy się, że w tym zaszczytnym gronie finalistów znalazł się uczeń klasy 8a SP Lubatowa Filip Domaradzki, zajmując 3 miejsce w swej kategorii za filmik pt. „Dawne żniwa na polskiej wsi”. Gratulujemy.