Wizyta Pani Weterynarz w przedszkolu

9 grudnia 2019 r.

Dnia 9.12.2019r. przedszkole w Lubatowej odwiedziła Pani Natalia Frączek- Grocholska- lekarz weterynarii w gabinecie „Cywil” w Krośnie. Specjalista weterynarii oraz osoba, która poświęciła zwierzętom swoje serce. Pani Natalia przybliżyła dzieciom specyfikę swojej pracy. Dzieci dowiedziały się jakimi narzędziami dysponuje na co dzień lekarz zwierząt, jakich pacjentów leczy najczęściej oraz do jakich wypadów jest często wzywany. Dzieci zadawały Pani Natalii mnóstwo pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Wraz z Panią Natalią przedszkole odwiedziła Jej suczka „Dora”, która odbyła kurs dogoterapii oraz rozradowała przedszkolaki swoimi sztuczkami. Kontakt ze zwierzęciem sprawił dzieciom wiele radości, chętne dzieci mogły pogłaskać „Dorę”. To spotkanie wzbogaciło doświadczenie dzieciaków o postawę empatii i humanitaryzmu wobec zwierząt. Wielkie podziękowanie składamy Rodzicom przedszkolaków, którzy wykazali się szlachetną postawą, dali przykład swoim pociechom, że należy być wrażliwym na krzywdę zwierząt. Pani Natalia przekazała w Naszym imieniu zebrana karmę dla psów i kotów do OTOZ Animals Krosno.
Grono pedagogiczne składa również wielkie podziękowania dla jednego z rodziców (Pani Katarzyna Z.), która w przebraniu pieska uświetniła dzieciom to wydarzenie i dostarczyłam nam wiele radości i zabawy.

Link do strony z podziękowaniami.

Galeria zdjęć z wydarzenia.