• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Wizyta ratownika GOPR w Przedszkolu

11 października 2021 r.

J. Zając, 8 października 2021 roku

W dniu 08.10.2021r. w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie z panem Rafałem Jakubowiczem – ratownikiem GOPR.
Pan Rafał bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o swojej pracy, o bezpieczeństwie w górach. Zaprezentował strój i wyposażenie ratowników górskich, gdzie dzieci mogły dotknąć sprzętu ratowniczego i bliżej się z nim zapoznać. Podczas rozmowy z przedszkolakami dowiedzieli się jak powinni zachowywać się podczas górskich wycieczek, jak ubrać i co ze sobą zabrać, aby bezpiecznie wrócić do domu. Dzieci chętnie oglądały wyświetlony film o pracy ratownika w akcji oraz o psie ratowniczym. Pan ratownik opowiadał dzieciom, że nie wolno samemu zażywać leków, że można je brać tylko pod kontrolą osoby dorosłej. W czasie tego spotkania dzieci chętnie zadawały pytania, na które pan Rafał chętnie odpowiadał. Na koniec zaprezentował im piosenkę o pracy ratownika GOPR z czego dzieci były bardzo zadowolone. Podziękowały mu wręczając drobny upominek. To było super doświadczenie. Spotkanie było bardzo ciekawe i wszystkim się podobało.
Dziękujemy panu Rafałowi za cenne wskazówki dotyczące górskich wędrówek oraz za informacje na temat osób, które dbają o bezpieczeństwo turystów.

Galeria zdjęć.