Wizyta w pracowni chemicznej

Joanna Murdzek, 7 czerwca 2023 r.

Dzisiejsze  przedpołudnie dzieci z grupy „Smerfy” spędziły w Szkole Podstawowej, gdzie na zaproszenie pani Agnieszki Kubusiak- nauczycielki chemii, wzięły udział w wyjątkowych zajęciach z eksperymentami. Zajęcia przeprowadzone były w ramach realizowanej w tym roku szkolnym w naszej grupie innowacji „Zbadane-Zapamiętane” (doświadczenia i eksperymenty w przedszkolu). Oglądaliśmy wyposażenie pracowni, dowiedzieliśmy się, w co musi być ubrana osoba przeprowadzająca eksperymenty i jakich przyrządów potrzebuje.  Dzieci z wielką uwagą śledziły przeprowadzane doświadczenia przez p. Agnieszkę,  która za pomocą „zaczarowanych składników” zamieniała  ciecz na różne kolorowe „glutki” albo tworzyła kolorowy wybuch. Na koniec  wspólnie wykonaliśmy ciecz nienewtonowską, którą przepuszczaliśmy przez palce. Zajęcia zrobiły na nas ogromne wrażenie, dziękujemy za  wprowadzenie nas w tajniki alchemii.

Galeria zdjęć.