Wolontariusze SP Lubatowa znów w „akcji”, tym razem z okazji Dnia Dziecka

5 czerwca 2022 r.
1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na kompleksie boisk sportowych Orlik 2012 w Iwoniczu-Zdroju odbyła się impreza pn. Dzień Dziecka na sportowo z Gminą Iwonicz-Zdrój dedykowana najmłodszym mieszkańcom naszej gminy.
Imprezę otworzył Burmistrz Gminy, który powitał małych gości, złożył im życzenia z okazji ich święta oraz życzył im dobrej zabawy. W imprezie wzięły udział przedszkolaki z gminnych przedszkoli w Iwoniczu i Iwoniczu-Zdroju – w sumie ok. 110 osób.
Pod czujnym okiem animatorki sportu, licznie przybyłych wolontariuszy skupionych w Szkolnym Klubie Wolontariatu w SP w Lubatowej, a także wychowawców dzieci brały udział w zabawach integracyjnych oraz przeróżnych konkurencjach sportowych. Był więc tor przeszkód, slalom, wyścig w workach, trafianie do celu, skoki z piłką czy trening rzutów karnych. Dzieciaki chętnie sprawdzały swoje umiejętności w każdej dyscyplinie i, co trzeba podkreślić, radziły sobie zadziwiająco dobrze ze stawianymi zadaniami. Czyli potencjał jest… Kto wie, może za parę lat doczekamy się kolejnych olimpijczyków?
Sądząc z uśmiechów i radosnych pisków, zabawa się udała. Na zakończenie imprezy każde dziecko otrzymało pamiątkowy zestaw upominków ufundowanych przez burmistrza.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację dzisiejszego wydarzenia, przede wszystkim pani animatorce oraz wolontariuszom z SP Lubatowa za profesjonalizm, a przede wszystkim za ogromną życzliwość, uważność i znakomite podejście do małych gości.
To ważne, by w społeczeństwie narażonym na otyłość od małego promować przez zabawę aktywny, zdrowy tryb życia.