• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

22 stycznia 2024 r.

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

 

Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe i choinkowe. Dla uczniów to niezwykły dzień. Jest to atrakcja bardzo lubiana i wyczekiwana, dostarczająca dzieciom wielu przeżyć i radości.

 

W dniu 18 stycznia sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle. Udekorowana kolorowymi balonami, girlandami, serpentynami i światełkami zmieniła się w prawdziwą salę balową. Na tak wspaniale przygotowanej przez rodziców hali bawili się uczniowie klas I-III oraz dzieci przedszkolne.

 

Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było zobaczyć: wróżki, syrenki, królewny, piratów, kowbojów, rycerzy, Spidermanów, policjantów, żołnierzy, strażaków, różne stwory … nie sposób wymienić tych wszystkich postaci. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejszy szczegół wybranej postaci. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom.

Do wspólnej zabawy, prostych układów  tanecznych, zabaw w kółeczkach, parach i swobodnych tańców zaprosili najmłodszych harcerze z 11 DH „INACHIS” im. Ks. Edwarda Kwaśniaka w Lubatowej.

Dobra zabawa nieodłącznie związana jest z dobrą muzyką. O świetną i profesjonalną oprawę muzyczną zadbał Pan Jerzy Adamik oraz Pani Paulina Zając. Za konsolą muzykę serwował Gabriel Klimkiewicz – przewodniczący SU, za co serdecznie dziękujemy.

 

Ogromną popularnością cieszyło się przygotowane stoisko, gdzie dziewczyny z klasy 7b wykonywały kolorowe tatuaże i malowały dzieciom twarze.

 

Na zmęczonych tańcami uczestników balu czekał obficie i bogato wyposażony bufet. Nasze wspaniałe i niezastąpione  mamy z Rady Rodziców serwowały zapiekanki, frytki, pizzę oraz popcorn.   Można było również w sklepiku nabyć coś do picia oraz coś słodkiego. Również rodzice mogli napić się kawy i spróbować domowego ciasta.

 

Zabawa karnawałowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród uczniów naszej szkoły, ale również dzieci młodszych. Wszyscy są mile widziani! Tegoroczna zabawa w naszej szkole należała do bardzo udanych. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom mnóstwo radości i świetnej zabawy, ale także wzmocniło więzi społeczności szkolnej.

 

Teraz czas ferii zimowych i zasłużony odpoczynek po całym semestrze wytężonej nauki.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia.

 

Rada Rodziców