Wycieczka do Bóbrki

B.Albrycht, 31 maja 2019 r.

31 maja sześciolatki uczestniczyły w wycieczce do Bóbrki. Celem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza.

W trakcie trwania wycieczki przedszkolaki oglądały i podziwiały jedyne w swoim rodzaju kopanki solne „Franek” z 1860 roku i „Janina” z 1878 roku, które nadal produkują olej skalny. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził „Dom Łukasiewicza”. Sześciolatki zwiedziły dawną aptekę, laboratorium i dworski salonik. Miały okazję oglądać i podziwiać niesamowita kolekcję lamp naftowych. Poznały postać Ignacego Łukasiewicza i jego prace w formie hologramu. Niezwykłą atrakcją dla dzieci w nowoczesnym obiekcie okazała się sala badań, wydobycia i rozsyłu gazu ziemnego. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki odwiedziły sklepik z pamiątkami, w którym dokonały wielu ciekawych zakupów.

Wycieczka okazała się nie tylko rozrywką dla dzieci, ale ciekawą lekcją na temat bogactw naturalnych ziemi, związanych z naszym regionem.