• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

D. Nycz, M. Wilk, B. Trygar, 7 czerwca 2018 r.

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to jedyny obiekt w Polsce prezentujący proces wytwarzania szkła w nowoczesny i atrakcyjny sposób.

To unikatowe miejsce 7 czerwca 2018 roku odwiedzili uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej. W ciągu trzech godzin dzieci poznały proces produkcji szkła w teorii i w praktyce.  W tym niezwykłym muzeum eksponaty można dotykać, obserwować jak powstają, a nawet współtworzyć. Zwiedzanie muzeum rozpoczęło się w miejscu, gdzie znajduje się piec, przy którym pracują hutnicy. Najpierw dzieci wzięły udział w warsztatach malowania na szkle. Kolejną atrakcją było samodzielne wybicie medalu – pamiątki, ze szklanej surówki. Później dzieci odwiedziły warsztaty obróbki i zdobienia szkła: grawerowania, malowania na szkle, produkcji witraży i szklanych figurek. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w projekcji filmu prezentującego historię powstania huty szkła w Krośnie i innych podobnych obiektów w okolicy. Dzieci zwiedziły również piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku, gdzie mogły poznać  na czym polega kunszt artystów szkła.  Zwiedziły interaktywne sale, poznały różnorodne właściwości i zastosowania szkła, uczestniczyły w eksperymentach i zabawach. W programie wycieczki był również spacer po krośnieńskim rynku i odpoczynek w McDonald ’s. Wycieczka była bardzo udana i wyjątkowo ciekawa.

Zobacz więcej zdjęć